Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΗΤΗΤΤΗ…

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ – MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ’82 53-77

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ’82 , κάνοντας το 6 στα 6 στις νίκες κρατώντας το αήττητο της και παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πινάκα. Το ¨θύμα¨ αυτή την φορά ήταν η ομάδα των Λεχαινών η όποια φιλοξένησε την ομάδα μας για την 6’αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΗ.
  Η MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ’82 έδειξε από την αρχή της διαθέσεις της και με συνεχής πίεση δεν άφησε στους γηπεδούχους κανένα περιθώριο για νίκη. Το  τελικό σκορ 53-77 (26-37 ημίχρονο ) δείχνει και την εικόνα του παιχνιδιού που ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα της ΑΧΑΓΙΑΣ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:8-12.18-25,12-16,15-24

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ: (Δαμιανός), Δαρβίρας 2,Παπαδοπουλος 19(1),Βραχνής 2,Μανωλοπουλος 10(2), Κουρής 12,Στουμπανος 6, Μπρέζας 2

MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ’ 82: (Παπαδημητρίου), Ρουμάνι 18(1), Χριστοδουλόπουλος 20, Γιαννακόπουλος 18(1), Σαλαμαλίκης 5(1), Διονυσόπουλος 4, Ράπτης 4, Παπαδόπουλος 2, Ταρνάρης 2, Πλέγας 2, Γεωργόπουλος, Μπατζαλής.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας ο ΑΙΓΕΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ την τέταρτη 21/11/13 στο Νέο Κλειστό γυμναστήριο στις 19:00. Πριν την αναμέτρηση θα υπάρξει φιλικός αγώνας από της ακαδημίες της MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑΣ’82 όπως και στον ημίχρονο.
  Οι διοίκηση και οι παίχτες της ομάδας καλούν τους φιλάθλους της πόλης να στηρίξουν την προσπάθεια τους στον αγώνα της τέταρτης.