Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013

9 ΣΤΑ 9 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ..!

MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ’82- Α.Ε ΠΑΡΑΛΙΑΣ 65-51

Άλλη μια νίκη πέτυχε η ομάδα μας κόντρα στην Α.Ε ΠΑΡΑΛΙΑΣ, συνεχίζοντας αήττητη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ για την ενάτη αγωνιστική.  Ίσως ήταν το χειρότερο παιχνίδι που έκανε η ομάδας μας αλλά και πάλι έδειξε στοιχειά του χαρακτήρα της και στο τελευταίο δεκάλεπτο πηρέ την διάφορα ασφάλειας  που έψαχνε από την αρχή του παιχνιδιού ώστε να κάνει ένα ακόμα βήμα προς την πορεία πρωταθλητισμός που  έχει ως στόχο φέτος.
      Όπως αναμενόταν ο αγώνας ήταν ντέρμπι από το πρώτο λεπτό με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται  στο προβάδισμα με σκληρές μάχες κάτω από το καλάθι και πολύ σφιχτές άμυνες με την MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ 82 να προηγείται στο ημίχρονο 33-32. Το δεύτερο μέρος   ξεκίνησε όπως το πρώτο με την ομάδα μας να προηγείται στο τέλος με 4 πόντους, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο η άμυνα μας δέχτηκε μόνο 6 πόντους και έχοντας καλυτέρα ποσοστά στην επίθεση ήρθε μια δύσκολη νίκη με 65-51. Ράπτης και Ρουμάνι ξεχώρισαν επιθετικά για την ομάδας μας με 12 και 16 πόντους αντίστοιχα.
    Για ακόμα ένα παιχνίδι το γήπεδο γέμισε από παιδιά της ακαδημίας τα όποια διαγωνιστήκαν σε παιχνίδι ελεύθερων βόλων με τους τρεις νικητές να παίρνουν τα δώρα τους από τον αρχηγό της ομάδας τον Δημήτρη Χριστοδουλόπουλο
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14,17-18,16-13,16-6
MOTOR OILS AXAΓΙΑ 82(Παπαδημητρίου) Διονυσόπουλος 4, Ρουμάνι 16(1), Ράπτης 12(1),Σαλαμαλίκης 10(1),Δ. Χριστοδουλόπουλος 6(1),Γιαννακόπουλος 9,Γεωργόπουλος 8, Στεφανόπουλος, Ταρνάρης, Γ. Χριστοδουλόπουλος, Μπατζάλης.

ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ : ΤΕΤΑΡΤΗ  11/12/13 ΩΡΑ 19:00 ΝΕΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΧΑΓΙΑΣ