Τετάρτη 25 Δεκεμβρίου 2013

Η ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕ ΝΙΚΗ

ΓΥΠΑΣ-MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ '82  60-65

Με νίκη έκλεισε την χρόνια η ομάδα μας φτάνοντας στις 11 σερί νίκες δείχνοντας ότι τίποτα δεν είναι τυχαί, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Αντίπαλος αυτή την φορά ήταν η ομάδα του ΓΥΠΑ θυγατρική ομάδα του ΠΡΟΜΗΘΕΑ, το παιχνίδι ήταν για σκληρά νευρά με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ με τον ΓΥΠΑ να προηγείται με δυο πόντους στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ '82 άρχισε να ανεβάζει στροφές και πήρε προβάδισμα 14 πόντων 5 λεπτά πριν το τέλος (47-61), ο ΓΥΠΑΣ δεν τα παράτησε και πλησίασε στον πόντο όμως οι παίχτες μας ήταν εύστοχοι στις βολές και πήραν την πολυπόθητη νίκη.

Στο σκοράρισμα ηγήθηκαν οι Ρουμάνι με 17(2) και Γιαννακόπουλος με 16

Οι διοίκηση της ομάδας συγχαίρει όλα τα παιδιά και τον προπονητή για την μέχρι τώρα πορεία στο πρωτάθλημα.