Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013

ΟΜΑΔΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΟ - MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ 82 56-72

Την όγδοη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια  πέτυχε η  MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ΄82   για το πρωτάθλημα  της  Α2 ΕΣΚΑΗ με αντίπαλο αυτή την φορά τον  Δικέφαλο Πατρών και παραμένει εκεί που της αξίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πινάκα.

Η φιλοσοφία της ομάδας είναι να αποδίδει όμορφο μπάσκετ σε κάθε παιχνίδι,  το όποιο έγινε και σε αυτή την αγωνιστική, οι παίχτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με πίεση στην άμυνα κατάφεραν να βάλουν κάποια εύκολα καλάθια και να πάρουν προβάδισμα από την αρχή με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 11-19 για την ομάδα μας και το ημίχρονο να κλείνει 24-45. Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε  στους ίδιους ρυθμούς με το τελικό 56-72 να έρχεται φυσιολογικά. Αυτό που είναι άξιας αναφοράς είναι το ωραίο μπάσκετ που απέδωσε για ακόμα μια φορά η ομάδα μας και ότι  ο προπονητής της MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ ΄82 έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες και κυρίως στους νεαρούς αθλητές της ομάδας δείχνοντας πως η ομάδα μας δεν κοιτάζει μόνο το παρόν αλλά και το μέλλον του συλλόγου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 13-26, 15-16, 17-11

ΠΟΝΤΟΙ : (Παπαδημητρίου ), Χριστοδουλόπουλος  12(1), Ρουμάνι 7, Ράπτης 17(1), Γιαννακόπουλος 12 (1), Στεφανόπουλος 9, Σαλαμαλίκης 4, Γεωργόπουλος 2,  Διονυσόπουλος 2, Ταρνάρης 4, Παπαδόπουλος , Μπατζάλης 2 , Γεωργιόπουλος