Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2014

ΑΝΙΚΗΤΗ..!

ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΑ- MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ '82 60-65

Μαθήματα ψυχής δίδαξε η MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ'82 με την νίκη της απέναντι στην φορμαρισμένη και τρίτη στην βαθμολογία ομάδα των Αραχωβιτικων την τετάρτη το βράδυ στο κλ.Τοφαλος για την 14η αγωνιστική του πρωταθλημάτος της Α2 ΕΣΚΑΗ.
  Όλοι περίμεναν ένα μεγάλο ντέρμπι με ανάλλαγες στο σκορ όμως τα Αραχωβιτικα μπήκα δυνατά δείχνοντας ότι ήθελαν περισσότερο την νίκη και προηγήθηκαν μέχρι και με 18-2 στα πρώτα 7 λεπτά για να κλείσει το δεκάλεπτο με 20-8 υπέρ των γηπεδούχων. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να μην βρίσκει λύσεις επιθετικά και να πηγαίνει στα αποδυτήρια πίσω  με 34-22. Όλα έδειχναν ότι η πρώτη ήττα πλησιάζει όμως οι παίχτες μας είχαν άλλη άποψή και με σερί 17-0 με 5 συνεχόμενα τριποντά και ένα δίποντο έφεραν το παιχνίδι τούμπα υπερ τους με 36-39 δείχνοντας τα ψυχικά αποθέματα τους, ανατρέποντας όλο το σκηνικό . Από εκεί και πέρα το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο με την ομάδα μας να είναι ψύχραιμη στο τέλος κερδίζοντας το ματς με 60-65. Με αυτή την νίκη η ομάδα μας παρέμεινε στην κορυφή και αποσπάστηκε δυο βαθμούς από τον δεύτερο. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά  και τον προπονητή της ομάδας μας για την σπουδαία νίκη που πέτυχαν!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-8, 14-14, 13-29, 13-14

ΠΟΝΤΟΙ:
MOTOR OILS ΑΧΑΓΙΑ΄82: (Παπαδημητριου) Ρουμάνι 15(2), Δ. Χριστοδουλόπουλος 19(2), Γιαννακόπουλος 18(2), Ράπτης 6 , Στεφανόπουλος 3, Γεωργόπουλος 4, Διονυσόπουλος, Μπατζαλης, Γ.Χριστοδουλόπουλος, Παπαδόπουλος

ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ: ΤΕΤΑΡΤΗ 29/01/14
ΚΛ.ΑΧΑΓΙΑΣ ΩΡΑ 19:00